Wielokanałowe zestawy głośnikowe

Potężne brzmienie i subwoofery, które przesuwają ściany. Z tymi zestawami kolumn oglądanie każdego filmu to duże przeżycie.


Potężne brzmienie i subwoofery, które przesuwają ściany. Z tymi zestawami kolumn oglądanie każdego filmu to duże przeżycie.

Logitech Z-5500 Digital

Wielokanałowe zestawy głośnikowe

Subwoofer o wielkiej mocy i pełny zestaw dekoderów.

Najlepsze modele kolumn muszą zaskakiwać konstrukcją. Logitech, podobnie jak Creative, nadal oferuje takie produkty. Do niedawna hitem szwajcarskiego producenta pozostawał znakomity zestaw Z-680. Teraz jest nim Z-5500 Digital, również opatrzony prestiżowym certyfikatem THX, nadawanym przez laboratoria LucasArts kolumnom o dużych walorach brzmieniowych i technicznych. Kolumny otrzymały nowe przetworniki szerokopasmowe. Satelity, do kina z komputera pomimo wyposażenia tylko w jeden głośnik, brzmią poprawnie i przekonują brzmieniem nieprzerysowanym, stonowanym i relaksującym. Brakuje im jednak nieco otwartości i świeżości brzmienia.

Groźny subwoofer

Wielokanałowe zestawy głośnikowe

Werdykt PCWK

Subwoofer to mocna sztuka. Można go precyzyjnie dostroić do właściwości akustycznych konkretnego pomieszczenia i własnych preferencji. Zamontowany na przodzie 10-calowy przetwornik basowy, zasilany 188-watowym wzmacniaczem, zapowiada nie lada atrakcje. Obietnice spełnione są już od pierwszych taktów ścieżki filmowej czy koncertowej. Bas schodzi bardzo nisko, a jego szybkość i zróżnicowanie nie mają sobie równych wśród większości zestawów komputerowych. Moduł z wyświetlaczem LCD ma wbudowane dekodery DD 5.1, DTS 5.1, DPL II oraz DTS 96/24.

Informacje Logitech

http://www.logitech-sklep.pl

Cena 1390 zł

Creative GigaWorks S750

Wielokanałowe zestawy głośnikowe

Osiem kolumn z certyfikatem THX - najlepszy zestaw kolumn Creative'a.

GigaWorks S750 składa się z siedmiu kolumn satelitarnych i subwoofera opatrzonych certyfikatem THX. Tytanowe kopułki wysokotonowe zastosowano głównie z myślą o odtwarzaniu pełnego pasma akustycznego oferowanego przez format DVD-Audio (częstotliwości powyżej 20 kHz). Satelity są dwudrożne.

Wygodną obsługę systemu zapewnia pilot zdalnego sterowania. Istotnym dodatkiem, który docenią posiadacze kart dźwiękowych obsługujących maksymalnie sześć kanałów, jest system przekształcania nagrań tego typu na postać 7.1.

Bez dekoderów

Wielokanałowe zestawy głośnikowe

Werdykt PCWK

Kolumny mają w komplecie wieszaki, więc można je zamontować na ścianie. Nie zapomniano także o podstawkach do kolumny centralnej i sześciu satelitarnych. W zestawie nie ma dekoderów cyfrowych. Moduł z dekoderami można, co prawda, dokupić, ale kosztuje niemało. Jego brak nie zmartwi posiadaczy większości kart dźwiękowych (które dekodują standardy wielokanałowe), lecz odczują go ci, którzy chcieliby podłączyć zestaw do stacjonarnego odtwarzacza DVD. Brzmienie oceniamy bardzo wysoko - Creative proponuje dźwięk masywny, szczegółowy, z mocno i dobrze zaakcentowanym basem.

Informacje Creative Labs

tel. (22) 8530266

http://www.creative.pl

Cena 1500 zł

Creative Cambridge Soundworks MegaWorks THX 550

Wielokanałowe zestawy głośnikowe

Sześciokanałowa propozycja Creative'a, również z certyfikatem THX.

Przetworniki mają silne magnesy, napędzające membrany mogące pracować z dużym wychyleniem. Subwoofer to już odrębna historia. Wzmacniacz 150-watowy wprawia w ruch basowy głośnik z 20-centymetrową membraną, umieszczony w skrzyni typu bas reflex. Membranę chroni przed ewentualnym uszkodzeniem metalowa siatka (głośnik promieniuje w stronę podłoża). Obudowę wykonano z płyty wiórowej. Całością można sterować pilotem na kablu, który pozwala na dokładne skonfigurowanie wysterowania subwoofera, barwy oraz głośności. Pilota wyposażono w gniazdo słuchawkowe, co jest rozwiązaniem bardzo praktycznym.

Dobrze brzmi

Wielokanałowe zestawy głośnikowe

Werdykt PCWK

Brzmienie zestawu odpowiada wysokiej cenie, jest bardzo dobre. Dynamika robi duże wrażenie. Wzmacniacz dysponuje dużym zapasem mocy, kompresja na wysokim poziomie głośności nie jest słyszalna. Podoba nam się silnie zaakcentowany środek pasma. Góra pozostaje czysta, zwiewna i nie wybija się na pierwszy plan. To duża zaleta, bo zwykle ten przedział pasma był w kolumnach pecetowych nadmiernie eksponowany. Bas jest potężny, raczej miękki, filmowy. Dobrze uzupełnia pozostałe podzakresy, chociaż powinien być bardziej zdyscyplinowany.

Informacje Creative Labs

tel. (22) 8530265

http://www.creative.pl

Cena 1040 zł