Wielowątkowość dla notebooków

Intel zapowiedział, że w najbliższym czasie wprowadzi na rynek nowe procesory mobilne z serii Mobile Pentium 4, wyposażone w technologię HyperThreading (wielowątkowość). To kolejna seria procesorów Intela, w której pojawia się HT - wcześniej technologię tę zaimplementowano do układów serwerowych Xeon oraz procesorów desktopowych P4.

HyperThreading to technologia, umożliwiająca obsługę kilku wątków przez jeden procesor - bez potrzeby przełączania pomiędzy zadaniami. Oznacza to, że aplikacja przystosowana do pracy wielowątkowej, na procesorze z technologią HT będzie działała o wiele szybciej, niż na układzie równie szybkim, lecz bez wielowątkowości.

W ofercie Intela pojawią się obsługujące wielowątkowość procesory Mobile Pentium 4 3,2 GHz; 3,06 GHz; 2,8 GHz oraz 2,66 GHz. Układy kosztować będą, odpowiednio, 653, 433, 294 oraz 234 USD (ceny dotyczą zamówień powyżej 1000 sztuk). Przedstawiciele Intela zapowiedzieli również, że wszystkie procesory z serii Mobile Pentium 4, które w przyszłości trafią na rynek, wyposażone będą w wielowątkowość.

Więcej informacji:

http://www.intel.com