Wielozadaniowy PDA

Trzy amerykańskie firmy, Nextel, RIM oraz Motorola, zapowiadają wprowadzenie na rynek wielofunkcyjnego handhelda, wyposażonego m.in. w możliwość przesyłania danych i głosu.

Trzy amerykańskie firmy, Nextel, RIM i Motorola, zapowiadają wprowadzenie na rynek wielofunkcyjnego handhelda, wyposażonego m.in. w możliwość przesyłania danych oraz głosu.

Nowy PDA wykorzystywać ma opracowaną przez RIM metodę bezprzewodowego przesyłania i odbierania poczty elektronicznej. Opracowaniem samego urządzenia zajmą się prawdopodobnie RIM oraz Motorola. Udział w przedsięwzięciu firmy Nextel, jednego z większych amerykańskich operatorów telekomunikacyjnych, ma zagwarantować użytkownikom nowego handhelda korzystanie z szybkiej transmisji danych oraz dźwięku (urządzenie będzie więc można również wykorzystywać np. jako przeglądarkę do stron WWW oraz telefon komórkowy). Wiadomo już, że handheld obsługiwadzenie będzie aplikacje wykorzystujące standard Java 2 Micro Edition.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]

Urządzenie nie ma jeszcze nazwy handlowej, nie znana jest również jego cena. Wiadomo jedynie, że trafi na rynek prawdopodobnie w czwartym kwartale tego roku.