Wiemy ile Epic zapłacił za czasową wyłączność gry Control

Sklep cyfrowy Epic Games Store walczy o portfele graczy przede wszystkim za pomocą tytułów na wyłączność. Do tej pory dokładne kwoty jakie otrzymywali deweloperzy były tajemnicą. Jednak za sprawą raportu finansowego firmy Digital Bros, po raz pierwszy poznaliśmy dokładną cenę wyłączności wysokobudżetowej gry, na przykładzie Control.

Digital Bros to firma, do której należy wydawca gry Control - 505 Games. Z opublikowanego raportu finansowego, dowiadujemy się jaką dokładnie kwotę zapłacił sklep Epic Games Store za roczną wyłączność gry Remedy Entertainment.

Wyłączność na Control kosztowała włodarzy sklepu dokładnie 10,45 miliona dolarów. Co ciekawe, twórcy gry otrzymali jedynie 55% tej kwoty, czyli około 5,75 miliona dolarów. Pozostała część (45% - 4,7 miliona $) trafiła na konto wydawcy. Studio Remedy poproszone o komentarz w tej sprawie przez redakcję serwisu gamedaily.biz, odpowiedziało jedynie, że nie komentuje spraw związanych z umowami.

Zobacz również:

  • Kolejne urządzenie znanej marki w ofercie Lidla! Masz już takie? [31.03.2023]
  • Max Payne powraca! Remake pierwszych dwóch odsłon od oryginalnych twórców potwierdzony

Cóż, trzeba przyznać, że jest to niemała kwota, nawet jak na warunki współczesnego rynku gier. Możemy się tylko domyślać, ile kosztowała wyłączność np. Borderlands 3, który, nic nie ujmując produkcji Remedy, z pewnością jest tytułem o znacznie większym potencjale sprzedażowym, co zresztą zdążył już udowodnić.

Włodarze Epic Games Store już jakiś czas temu podkreślili dobitnie, że wbrew oburzeniu niektórych środowisk graczy, nie mają zamiaru rezygnować z inwestowania w czasową wyłączność.

Control jest obecnie dostępne na PC, PlayStation 4 i Xbox One.