Wiemy jak będzie wyglądał Android Lollipop 5.0.1 na smartfonach HTC

Użytkownicy smartfonów HTC na aktualizację wprowadzającą na ich urządzenia Androida 5.0 Lollipop muszą poczekać do stycznia. Już teraz jednak dostali przedsmak tego co ich czeka w postaci zrzutów ekranu prezentujących nowy interfejs.

HTC obiecało swoim klientom nową aktualizację do smartfona HTC One M8 z Androidem w ciągu 90 dni od premiery nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google. Posiadacze topowego telefonu z rodziny HTC One powinni otrzymać monit o dostępności uaktualnienia wprowadzającego Androida Lollipop z nakładką Sense UI 6.0 w styczniu 2015 roku.

Użytkownicy smartfonów HTC czekający na Androida 5.0 Lollipop mogą już sprawdzić, jak może wyglądać nowa wersja nakładki Sense UI 6.0. Zrzuty ekranu prezentujące nowy interfejs pojawiły się już w sieci. Widać na nich m.in. nowy panel szybkich ustawień, ekran przełączania ostatnio uruchomionych aplikacji oraz sekcję menu ustawień z informacjami o wersji systemu.

Screenshoty nie pochodzą bezpośrednio od firmy HTC, ale wyglądają na autentyczne. Jeśli wierzyć informacjom w nich zawartym, to w przypadku smartfonów tajwańskiej firmy od razu zostanie udostępniony poprawiony Android 5.0.1, a nie jego podstawowa wersja oznaczona numerem 5.0.

Nowa nakładka Sense UI wygląda podobnie do poprzedniej edycji, ale programiści w przemyślany sposób wprowadzili do interfejsu smartfona HTC One M8 elementy pochodzące z czystego Androida 5.0 Lollipop. Sense UI 6.0 wykorzystuje elementy nowego interfejsu Material Design, który zastapił w Androidzie wysłużone Holo, ale nakładka zachowuje swój indywidualny charakter.

źródło: talkandroid.com