Wiemy, jak będzie wyglądał system Windows 10

Firma Microsoft zaktualizowała jedną aplikację, dzięki której możemy przyjrzeć się interfejsowi systemu Windows 10. Nowy wygląd oparty jest na Fluent Design.

W 2021 roku spodziewamy się dwóch aktualizacji, które mają wpłynąć na wygląd interfejsu Windows 10. Firma Microsoft zapowiedziała, że kluczową aktualizacją pod względem zmiany designu będzie ta pod nazwą 21H2, której możemy spodziewać się na przełomie października i listopada 2021. Jednak już teraz mamy okazję podejrzeć jak to będzie wyglądać.

Windows 10, Alarmy i zegar

Stary wygląd aplikacji "Alarmy i zegar".

Jak się okazuje, firma Microsoft zdecydowała się parę poprawek wyglądu wprowadzić w aktualnej wersji systemu. Pierwsza aplikacja, która otrzymała nowy design to "Alarmy i zegary". Projektanci zdecydowali się wymienić ostre krawędzie na zaokrąglone narożniki. Można je znaleźć w menu, wyskakujących oknach oraz okienku nawigacji. Nowy interfejs oparty jest na Fluent Design oraz WinUI.

Windows 10, Fluent Design

Nowy wygląd aplikacji "Alarmy i zegar". Źródło: Windows Latest

Jak widać na zrzutach ekranu, aplikacja posiada nowy design, który wygląda o wiele nowocześniej niż poprzedni. Nowe animacje również zdają się być płynniejsze. Dodatkowo firma Microsoft zdecydowała się wprowadzić kilka nowych funkcji. Aktualnie okrążenia w zakładce Stoper są wyświetlane w formie tabeli zamiast listy, a zegar światowy informuje, czy w danym regionie jest dzień, czy noc.

Zmiany póki co są bardzo niewielkie i subtelne, ale wbrew pozorom mają znaczący wpływ na wygodę użytkowania. W nadchodzącym roku możemy spodziewać wielu takich aktualizacji, a finalna wersja nowego wyglądu systemu Windows 10 trafi do nas pod koniec roku 2021.

Zobacz również: Windows 10 - czego możemy spodziewać się w 2021 roku?