Wiemy, jak ma wyglądać nowa Motorola Edge 40! To będzie piękny smartfon

Kolejny flagowiec popularnej marki najprawdopodobniej pojawi się na rynku w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Fot. Konrad Łącki / PCWorld.pl

Poprzedni rok okazał się bardzo dobrym czasem dla Motoroli. W trzecim kwartale producent wypuścił na rynek trzy świetne smartfony, które celowały w inną półkę cenową. Wśród zaprezentowanych modeli znalazły się:

  • Motorola Edge 30 Neo,
  • Motorola Edge 30 Fusion,
  • Motorola Edge 30 Ultra.

Osobiście miałem okazję testować środkowy model, którego recenzję podsumowałem w następujący sposób:

Model Edge 30 Fusion to smartfon, który sprawdzi się w przypadku większości użytkowników. Urządzenie nie posiada wielu unikalnych cech, które wyróżniałyby go na tle konkurencji, ale jest za to naprawdę solidnym telefonem z średniej/wyższej półki cenowej. Podczas testów nie miałem żadnych problemów z płynnością systemu czy klatkowaniem animacji, a w wielu przypadkach byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak szybka i responsywna jest Motorola Edge 30 Fusion. Warto śledzić cenę tego urządzenia u różnych dystrybutorów, bo zdecydowanie jest to jeden z najciekawszych smartfonów do 3000 zł.

Teraz w sieci pojawiły się przecieki dotyczące następcy serii Edge 30, czyli Motoroli Edge 40. Poza częścią specyfikacji poznaliśmy również wygląd urządzenia.

Wiemy, jak ma wyglądać nowa Motorola Edge 40! To będzie piękny smartfon

Źródło: OnLeaks / Thetechoutlook

Smartfon otrzyma nieco bardziej minimalistyczny design, a wysepka na aparaty ma zostać ujednolicona z pleckami telefonu. Nadal stanowi ona osobny element, ale tym razem miejsce wokół obiektywów nawiązuje kolorystycznie do barwy całego modelu. Na uwagę zasługuje również zakrzywiony ekran, który coraz rzadziej pojawia się w topowych modelach konkurencji. Motorola najwyraźniej nie zamierza jednak rezygnować z tego trendu, a model Edge 40 również otrzyma delikatnie zagięty wyświetlacz.

Zobacz również:

Urządzenie zostanie wyposażone w baterię o pojemności 4400 mAh, której poziom uzupełnimy ładowarką o mocy 67 W. W sprzedaży pojawią się dwa warianty oferujące 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB lub 256 GB miejsca na pliki użytkownika. Nowa Motorola najprawdopodobniej nie będzie wykorzystywała jednego z procesorów marki Qualcomm, a jednostką napędzającą urządzenie ma zostać - nieogłoszony jeszcze - MediaTek Diemnsity 8020.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: