Wiemy, jak wygląda składany iPhone. Ma automatyczne rozkładanie!

Składany model iPhone'a może zaskoczyć nas wbudowanym, elektronicznym mechanizmem do automatycznego rozkładania. Co jeszcze wiemy o pierwszym składanym smartfonie od Apple.

Apple oficjalnie nie uczestniczyło w wyścigu na zaprezentowanie pierwszego składanego smartfona z elastycznym ekranem. Konstrukcje tego typu dostępne są na rynku od dwóch lat, a gigant z Cupertino nadal nie zaprezentował własnego urządzenia wyposażonego w elastyczny ekran. Nie oznacza to jednak, że Apple jest jedynie biernym obserwatorem.

Jedna z wizualizacji składanego iPhone'a
Źródło: Gizmochina.com

Jedna z wizualizacji składanego iPhone'a

Źródło: Gizmochina.com

W laboratoriach giganta z Cupertino od kilku lat trwają pracę nad składanym smartfonem. Wiemy, że urządzenie to pojawi się na rynku najwcześniej w 2022 roku. Apple w dalszym ciągu pracuje nad technologią elastycznych ekranów i nie zamierza wprowadzać na rynek niedopracowanego produktu.

Zobacz również:

Od kilku tygodni w sieci pojawiają się plotki na temat składanego modelu iPhone'a. Wiemy już, że urządzenie otrzyma obudowę typu clamshell. Oznacza to, że przypominać będzie stare komórki z klapką takie, jak kultowa Motorola Razr V3.

Wszystko wskazuje na to, że gigant z Cupertino przygotowuje dla nas kilka unikalnych rozwiązań.

Użytkownik Twittera o nicku @theapplebizz udostępnił krótki filmik wideo, który pokazuje, jak może wyglądać składany model iPhone'a. Urządzenie jest podobne do Samsunga Galaxy Z Flip, ale ma znacznie większy ekran zewnętrzny, który pozwala normalnie obsługiwać system operacyjny iOS. Dodatkowo smartfon wyposażono w bardziej kwadratową obudowę.

Na nagraniu widać, że smartfon posiada system automatycznego otwierania. Po przesunięciu w odpowiednim miejscu na zewnętrznym ekranie, smartfon automatycznie, z wykorzystaniem wbudowanych silniczków otwiera obudowę, a naszym oczom ukazuję się spory wyświetlacz wewnętrzny.

Na filmiku można zauważyć, że koncepcyjny iPhone z elastycznym ekranem posiada niezwykle cienką obudowę. Nie znajdziemy również złącza do ładowania Lightning. Od dłuższego czasu mówi się, że w 2021 roku Apple porzuci Lightning na rzecz magnetycznego złącza MagSafe, które jest już dostępne w modelach z rodziny iPhone 12.

Więcej informacji o klasycznych modelach iPhone'a 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: Twitter.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: