Wiemy, jaki jest najpopularniejszy smartfon z systemem Windows Phone

Pojawiły się statystyki wskazujące jakie są najpopularniejsze smartfony z systemem Windows Phone wśród użytkownikow telefonów z oprogramowaniem Microsoftu na świecie. Na szczyt zestawienia trafiła Lumia, ale nie jest to model z najwyższej półki.

Patrząc na kołowy wykres prezentujący najpopularniejsze smartfony z Windows Phone będące w użyciu widać, że telefony z linii Lumia zdominowały urządzenia z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu wykorzystywane przez użytkowników końcowych. Dane zbierane są przez firmę AdDuplex zajmującą dystrybucją reklam do aplikacji pisanych z myślą o systemach Windows Phone i Windows 8. Topowe miejsca w zestawieniu zajmują te najbardziej budżetowe modele z linii Lumia.

Największym hitem jest nadal zeszłoroczny model z niskiej półki cenowej, czyli Lumia 520. Z tego telefonu korzysta co czwarty użytkownik smartfonu z Windows Phone. Kolejne miejsce w zestawieniu zajmuje również należąca do niskiej półki cenowej tegoroczna Lumia 630, a ostatnie miejsce na podium przypadka Lumii 625. To bardzo istotna informacja dla deweloperów oprogramowania na platformę Microsoftu, którzy muszą pisać aplikacje z myślą właśnie o takich sprzętach.

Wiemy, jaki jest najpopularniejszy smartfon z systemem Windows Phone

Warto zwrócić uwagę na to, że w zestawieniu wyróżnione zostały wyłącznie smartfony Lumia, a urządzenia wszystkich innych producentów (razem z mniej popularnymi urządzeniami Microsoftu) trafiły do grupy "inne", która odpowiada za jedną trzecią rynku. Co więcej, 20 z 26 firm wymienianych jako producenci smartfonów z Windows Phone ma zaledwie 0,27 proc. udziałów w rynku.

źródło: winsupersite.com