Wiemy już jak będzie się nazywać oficjalnie nowy Android

Google zaprezentowało dzisiaj po kilku miesiącach od oficjalnej zapowiedzi pełną wersję Androida L oraz nowe urządzenia z linii Nexus. Potwierdziły się informacje o nowym smartfonie Motoroli i tablecie HTC. Poznaliśmy też pełną nazwę najnowszej wersji systemu do urządzeń mobilnych.

Nowy Android został pokazany światu nie na hucznej konferencji, a w postaci kolejnej notki na blogu Google. Nie jest to precedens, bo już w przeszłości w ten sposób prezentowany był Android 4.2 Jelly Bean. Tym razem ogłoszenie giganta dotyczy nowej wersji Androida, która do tej pory była nazywana tajemniczo Android L oraz urządzeń z rodziny Nexus.

Wiemy już jak będzie się nazywać oficjalnie nowy Android

Nowy system, którego pierwszą wersję oglądaliśmy na konferencji Google I/O w czerwcu tego roku, nazwany został oficjalnie Android 5.0 Lollipop. Nie potwierdziły się tym samym plotki o Androidzie 4.5 Lion lub Licorice. Wspierający interfejs Material Design “Lizak” zadebiutuje zgodnie z oczekiwaniami na dwóch nowych urządzeniach z linii Nexus.

Wśród nowych sprzętów działających pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop znalazł się tablet Nexus 9 wyprodukowany przez HTC oraz phablet Nexus 6 stworzony przez Motorolę. Potwierdziły się też informacje na temat tych urządzeń krążące po sieci od dłuższego czasu. Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy starszych urządzeń od Google.

Aktualizacji doczekają się Nexusy 5, 7 i 10 oraz smartfony typu Google Play Edition. System Android 5.0 Lollipop ma wspierać też inne urządzenia poza smartfonami i tabletami. Android Wear trafi na malutkie inteligentne zegarki, a Android TV na ogromne ekrany o naprawdę długich przekątnych.

źródło: googleblog.blogspot.com


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10