Wiemy już kiedy pojwi się pad od konsoli Xbox One przeznaczony do komputerów PC

Wiemy już, kiedy będzie można podłączyć bez żadnych problemów pad od konsoli Xbox One do komputera z systemem Windows. Microsoft zapowiedział już wprowadzenie do sprzedaży kontrolerów w wersji nie dla konsol, a dla PC.

Pady od konsoli Xbox 360 są bardzo chętnie wykorzystywane przez użytkowników komputerów z całego świata. Bardzo prosta konfiguracja w przypadku korzystania z systemu Windows, atrakcyjna cena i dobra jakość to zdecydowane plusy tego kontrolera. Od premiery konsoli nowej generacji od Microsoftu zastanawiali się jednak, kiedy zostanie wprowadzone w Windowsie wsparcie dla padów dołączanych

Już wcześniej pojawiły się sterowniki, które pozwalały wykorzystać właścicielom konsoli Xbox One nowego pada w grach uruchamianych na komputerze. Warunkiem było podłączenie kontrolera do komputera kablem USB. Sterowniki trzeba jednak było instalować ręcznie i nie było żadnej gwarancji poprawnego działania.

Teraz pady od konsoli Xbox One w wersji dla komputerów z systemem Windows pojawiły się na stronie internetowej Microsoftu. Sprzedaż rozpocznie się już w listopadzie. Kontrolery będą dostarczane razem z kablem USB. Dodatkowy pad dla posiadaczy konsoli, obecny teraz w sprzedaży, jest tego kabla pozbawiony. Oprócz tego zestawy praktycznie nie różnią się między sobą.

Niestety, nadal nie ma informacji na temat tego, kiedy pad od konsoli Xbox One będzie można podłączyć do komputera drogą bezprzewodową. Microsoft musi najpierw stworzyć i wprowadzić do sprzedaży specjalny odbiornik podłączany do komputera przez port USB. Gigant z Redmond na razie jednak milczy w tej sprawie.

źródło: thenextweb.com