Wiemy, kiedy Batman: Arkham Knight wróci na PC

Twórcom Batman: Arkham Knight kilka miesięcy zajęło poprawianie błędów, których nie udało się wyeliminować przed premierą. Na szczęście wiemy już, kiedy gra powróci do sklepów.

Batman: Arkham Knight to czwarta część serii i jednocześnie zwieńczenie cyklu gier wideo opowiadających o przygodach Mrocznego Rycerza z Gotham. Fani postaci w stroju nietoperza mający ochotę pograć w nową grę na komputerach osobistych musieli niestety uzbroić się w cierpliwość.

Nowa gra jest udana, ale wyłącznie na konsolach. Wersja komputerowa spotkała się z tak ogromną falą krytyki, że dystrybutor pokajał się i przeprosił za wpadkę. Na tym się nie skończyło. Gra została wycofana ze sklepów, a twórcy obiecali wprowadzić ją do sprzedaży dopiero po tym, jak doprowadzą kod do porządku.

Port gry na komputery osobiste robił zbyt mały zespół, który nie zdążył na czas. Okazało się, że poprawa błędów już po premierze wymagała dodatkowych 127 dni pracy. WB i Rocksteady teraz przywróci grę na platformę Steam. Batman: Arkham Knight na PC będzie można znów kupić 28 października.

Batman: Arkham Knight wróci na komputery... 127 dni po premierze

Batman: Arkham Knight wróci na komputery... 127 dni po premierze

Batman: Arkham Knight w wersji do PC po udostępnieniu na platformie Steam ma mieć dokładnie taką samą zawartość, jak gra wydana na konsole. Zniknąć mają wreszcie wszystkie problemy z wydajnością, które trapiły wersję wydaną w czerwcu.

W międzyczasie pojawiały się co prawda dobre aktualizacje, ale patche nie rozwiązywały wszystkich problemów. Dopiero teraz Batman: Arkham Knight będzie grą, którą powinien być od samego początku. WB i Rocksteady nie zapowiedziało też żadnej rekompensaty dla graczy, którzy kupili grę w dniu premiery i musieli czekać cztery miesiące na kompletny produkt.