Wiesza ci się stary komputer? Kup nowy z Windows 10 albo zaczniesz sięgać po alkohol

Część użytkowników starych komputerów sprawiających wiele problemów sięga po alkohol - wynika z najnowszego badania Microsoftu. Jak ich uratować? Namawiając do zakupu nowego PC z Windows 10.


Microsoft bierz "na tapetę" stare komputery

Microsoft przeprowadził badanie, w którym przyjrzał się starszym komputerom. Wniosków do jakich doszedł można było się spodziewać: nowsze komputery są szybsze, starsze komputery są bardziej podatne na błędy, warto zainwestować w nowy komputer pracujący, oczywiście, pod kontrolą Windows 10.

Komputery domowe mają kilka lat. Tracimy przez nie czas

Wg Microsoftu średnio domowe komputery mają ponad 3 lata i pracują przede wszystkim pod kontrolą systemu Windows 7. Z racji wieku potrzebują one średnio aż o 65% więcej czasu na uruchomienie. Rocznie daje nam to 23,5 godziny (tracisz jeden dzień z życia!).

Stare komputery częściej naprawiamy

Z badania wynika, że użytkownicy starych komputerów spędzają 3,5x więcej czasu na usuwanie problemów z systemem włączając w to ataki złośliwym kodem czy inne błędy.

Masz naprawdę stary PC? Uważaj, bo wpadniesz w alkoholizm

Teraz najciekawsze. Podobno 65% użytkowników komputerów 5-10-letnich z nerwów uderza w komputer i krzyczy. Co więcej, 6% z nich zaczyna płakać a nawet z tego powodu sięgać po alkohol.

Nie jesteśmy świadomi zalet nowych komputerów

Microsoft twierdzi również, że aż 42% respondentów nie wiedziało, że można zyskać dostęp do nowych możliwości decydując się na upgrade sprzętu. Nie miało np. pojęcia o możliwości wydawania komend głosowych (Cortana w Windows 10)

Co myśleć o tym badaniu?

O ile intencja przyświecająca przeprowadzeniu takiego badania jest oczywista, o tyle zaprezentowane wyniki są całkiem prawdopodobne. Pamiętać jednak należy, że kupując nowy komputer z Windows 10 nie pozbędziemy się problemów. Powinno ich być jednak znacznie mniej.

Źródło: Irish Examiner