"Wieszający" Service Pack

Service Pack 1 dla Windows XP może powodować niestabilną lub bardzo powolną pracę systemu, wynika z doniesień wielu użytkowników angielskojęzycznej wersji WinXP, którzy zainstalowali udostępnione niedawno przez Microsoft uaktualnienie.

Z e-maili od zdegustowanych użytkowników, w dużych ilościach napływających do amerykańskiej redakcji magazynu PC World wynika, że po instalacji Service Packa system zaczyna się bez wyraźnego powodu zawieszać, odmawia uruchomienia lub zaczyna działać tak wolno, że nie daje się na nim pracować. Na komputerach użytkowników, którzy mieli więcej szczęścia zawieszają się "tylko" pojedyncze aplikacje (w tym programy Microsoftu).

W porównaniu z liczbą osób, które pobrały SP1 od momentu jego udostępnienia (ponad 1 milion) ilość skarg od niezadowolonych użytkowników nie jest co prawda przytłaczająca (do tej pory było ich kilkaset), jednak zdaniem pokrzywdzonych Microsoft po raz kolejny dał przykład, że jego oprogramowanie jest często niedopracowane i wręcz niebezpieczne dla danych. Przypomnijmy - jedną z największych zalet SP1 miał być fakt usuwania przez niego poważnej luki w systemie zabezpieczeń Windows XP.

Microsoft twierdzi, że u ogromnej większości użytkowników SP1 instalacja i późniejsza praca odbywa się bez jakichkolwiek problemów, problemów związku z czym koncern w dalszym ciągu zaleca pobieranie i instalowanie Service Packa 1.

Aby zabezpieczyć się przed przykrymi następstwami instalacji SP1 w Windows XP, warto wcześniej wykonać kopie zapasowe ważnych danych i/lub skorzystać z funkcji przywracania systemu Windows XP i przed instalacją utworzyć punkt przywracania.

Więcej informacji:

http://communities.microsoft.com