Wieszający patch

Udostępniony niedawno patch do programu Internet Explorer może powodować "wieszanie się" przeglądarki podczas próby dostania się na stronę internetową wykorzystującą pewien skrypt VBS - poinformowali przedstawiciele Microsoftu.

Udostępniony niedawno patch do programu Internet Explorer może powodować "wieszanie się" przeglądarki podczas próby dostania się na stronę internetową wykorzystującą skrypt VBS o nazwie execScript - poinformowali przedstawiciele Microsoftu.

W opublikowanym w piątek przez giganta z Redmond oświadczeniu czytamy, że problem ów nie stwarza dla internautów żadnego zagrożenia - z relacji użytkowników wynika jednak, że może on poważnie utrudniać pracę. "Feralny" skrypt jest bowiem wykorzystywany przez wiele serwisów (m.in. dostępne z poziomu WWW programy pocztowe oraz interfejsy umożliwiające zdalne zarządzanie oprogramowaniem serwerowym). Microsoft pracuje już nad kolejnym patchem, który ma usunąć problem, nie wiadomo jednak, kiedy zostanie on udostępniony. Przedstawiciele koncernu zaapelowali do webmasterów, by ci na razie zrezygnowali z korzystania z owego skryptu.

Powodujący ów problem patch jest częścią udostępnionego tydzień temu przez Microsoft "krytycznego" pakietu poprawek do przeglądarki internetowej Internet Explorer (wersji 5.01, 5.5 oraz 6.0).