Wieża z dostępem

Philips zapowiedział wprowadzenie na rynek miniwieży z wbudowanym radiem internetowym.

Koncern Philips zapowiedział wprowadzenie na rynek miniwieży z wbudowanym radiem internetowym. Urządzenie, nazwano roboczo FW-i1000 Internet Audio Mini Hi-Fi System. Od marca było ono testowane w laboratoriach firmy, a jeszcze tego lata powinno trafić do sklepów w USA (przedstawiciele firmy mówią, że kraj ten wybrano ze względu na rozbudowaną infrastrukturę internetową).

Oprócz internetowego radia, urządzenie wyposażone jest w odtwarzacz CD (ze zmieniarką na trzy płyty), magnetofon oraz klasyczny tuner radiowy AM/FM. Z informacji dostarczonych przez producenta wynika, że użytkownicy będą mogli wybierać spośród blisko 100 internetowych rozgłośni, których lista będzie wbudowana w radio (niestety nie będzie możliwości dodawania do niej nowych pozycji). Oczywiście, warunkiem korzystania z FW-i1000 Internet Audio Mini Hi-Fi System, będzie posiadanie dostępu do Internetu.

Niewiadomo na razie, kiedy miniwieża znajdzie się w sklepach poza terenem USA. Philips nie poinformował również jaka będzie cena.