Wii Opera już jest

Norweska firma Opera wspólnie z Nintendo udostępnili "konsolową" wersję przeglądarki umożliwiającą surfowanie po Internecie wprost z Nintendo Wii. Nie jest to jeszcze wydanie finalne, którego należy oczekiwać pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku, ale użytkownicy już mogą testować na przykład możliwość sterowania Operą przy pomocy "sprytnego" kontrolera Wii.

O wcześniejszych zapowiedziach dotyczących przeglądarki pisaliśmy już w artykule "Opera w konsoli Nintendo". Teraz testowa jej wersja została udostępniona szerokiemu gronu użytkowników. Do końca czerwca przyszłego roku produkt będzie bezpłatny, później trzeba będzie za niego zapłacić 500 "Wii punktów" (około 5 dolarów) w internetowym sklepie Wii Shop Channel.

Opera na konsoli Nintendo Wii

Opera na konsoli Nintendo Wii

Przeglądarka jest specjalnie przystosowana do wykorzystania wszystkich możliwości zaawansowanego kontrolera konsoli oraz bazuje na najnowszej wersji Opera 9 - dzięki temu umożliwia bezproblemową obsługę wszystkich najnowszych technologii, jak na przykład AJAX, czy Flash.

Na witrynie producenta można obejrzeć film prezentujący możliwości przeglądarki na konsoli Nintendo.

Oficjalna informacja.


Zobacz również