Wii Sports nie pomoże schudnąć

Najważniejszym tegorocznym odkryciem związanym z branżą gier mogła zostać informacja o tym, że zabawa na Nintendo Wii pomaga chudnąć dzieciom cierpiącym na nadwagę. Niestety okazuje się, że owo hasło reklamowe konsoli nadaje się jedynie na... Głupotę roku.

Firma Nintendo podaje, że bawiąc się w gry sportowe na Wii, otyłe dzieci mogą spalić bardzo dużo kalorii. Problem w tym, że niewielu naukowców jest skorych do potwierdzenia tej tezy.

Wii Sports nie pomoże schudnąć

Badacze z John Moores University w Liverpoolu poddali testom jedenaścioro dzieci (pięć dziewczynek i sześciu chłopców) w wieku od trzynastu do piętnastu lat. Młodzi gracze mieli okazję wypróbować cztery tytuły: Project Gotham Racing 3, Wii Bowling, Wii Tennis oraz Wii Boxing. Nad każdym tytułem dziecko spędzało około 15 minut.

Zobacz również:

  • Lidl: urządzenia i akcesoria sportowe - aktualna oferta [22.10.21r.]

Wyniki nie okazały się tak optymistyczne, jak skłonne jest to przedstawiać Nintendo. Co prawda ilość spalanych kalorii przy grach sportowych była o około 50% większa niż przy PGR, jednak żeby spalić równowartość jednego cheesburgera, dziecko musiałoby poświęcić zabawie grubo ponad godzinę. Nie wydaje się więc by zakup konsoli Nintendo był cudownym lekarstwem na otyłość.