Wii Sports nie pomoże schudnąć

Najważniejszym tegorocznym odkryciem związanym z branżą gier mogła zostać informacja o tym, że zabawa na Nintendo Wii pomaga chudnąć dzieciom cierpiącym na nadwagę. Niestety okazuje się, że owo hasło reklamowe konsoli nadaje się jedynie na... Głupotę roku.

Firma Nintendo podaje, że bawiąc się w gry sportowe na Wii, otyłe dzieci mogą spalić bardzo dużo kalorii. Problem w tym, że niewielu naukowców jest skorych do potwierdzenia tej tezy.

Wii Sports nie pomoże schudnąć

Badacze z John Moores University w Liverpoolu poddali testom jedenaścioro dzieci (pięć dziewczynek i sześciu chłopców) w wieku od trzynastu do piętnastu lat. Młodzi gracze mieli okazję wypróbować cztery tytuły: Project Gotham Racing 3, Wii Bowling, Wii Tennis oraz Wii Boxing. Nad każdym tytułem dziecko spędzało około 15 minut.

Wyniki nie okazały się tak optymistyczne, jak skłonne jest to przedstawiać Nintendo. Co prawda ilość spalanych kalorii przy grach sportowych była o około 50% większa niż przy PGR, jednak żeby spalić równowartość jednego cheesburgera, dziecko musiałoby poświęcić zabawie grubo ponad godzinę. Nie wydaje się więc by zakup konsoli Nintendo był cudownym lekarstwem na otyłość.