Wii U - dla deweloperów już na przełomie czerwca i lipca

Najnowsza konsola firmy Nintendo, trafi do deweloperów pod koniec czerwca lub na początku lipca - podał portal Eurogamer. Takie informacje serwis zdobył od firmy Sega, która jest jednym z wielu producentów mających tworzyć gry na Wii U.

Wraz z dostarczeniem konsoli do deweloperów, poznamy zapewne więcej szczegółów na temat Wii U. Wówczas powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat możliwości technicznych nowego produktu Nintendo oraz jego funkcjonalności.

Informacje portalowi Eurogamer przekazał Gary Dunn, dyrektor zarządzający Sega Europe. Jak wyraził się Dunn: "jest jeszcze za wcześnie aby mówić o możliwościach Wii U. Wątpliwości rozstrzygną się na przełomie czerwca i lipca, kiedy to prototyp konsoli trafi do naszej firmy".

Zdaniem Dunna, Wii U powinno okazać się sukcesem. Na targach E3 Sega pokazała grę Aliens: Colonial Marines, która ukaże się na Wii U. Najprawdopodobniej Sega pracuje także nad innymi tytułami przeznaczonymi na Wii U, jednak Dunn nie chciał tego potwierdzić. Nie odpowiedział także na pytanie, czy Aliens: Colonial Marines, będą tak samo prezentować się w wersji na Xboksa 360 oraz Playstation 3.

Wii U ukaże się najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku. Konsola zawiera rewolucyjny pad, wyposażony w wyświetlacz dotykowy.