Wii U nie będzie znacznie mocniejsze od PS3 i Xboksa 360

Shigeru Miyamoto z Nintendo zdradził, że Wii U nie przekroczy standardów obecnej generacji konsol. Zaprzecza jednak komentarzom, jakoby kontroler nowej konsoli miałby być tabletem podobnym do iPada. Dodaje przy tym, że oferuje on znacznie większe możliwości.

Od czasu zaprezentowania Wii U trwają spekulacje dotyczące tego, jak mocna będzie nowa konsola Nintendo. Twórca Zeldy i Mario, Shigure Miyamoto powiedział jednak w wywiadzie dla gamesindustry.biz, że nie będzie ona znacząco przewyższać możliwości urządzeń takich jak PS3 i Xboks 360.

Bez wątpienia Wii U dorówna obecnie dominującym na rynku konsolom, co potwierdza fakt, że podczas prezentacji konsoli Nintendo grano w tytuły znane właśnie z platform Sony i Microsoftu. Okazuje się jednak, że nowe urządzenie nie będzie się zaliczało do nowej generacji konsol, a jego możliwości jedynie nieznacznie przekroczą te znane PS3 i Xboksa 360.

Nintendo skupia się więc raczej na swoim kontrolerze, który opiera się na zastosowaniu ekranu dotykowego. Miyamoto mówi jednak, że nie jest on tabletem w znaczeniu takim jak Apple iPad. Mówi on, że pod względem wizualnym mogą się one wydawać podobne, ale nowy kontroler w połączeniu z konsolą i telewizorem daje znacznie większe możliwości.

O konsoli Wii U będziemy informować jeszcze nieraz, aż do momentu jej ukazaniu się na rynku w maju 2012 roku, bo taka jest przewidywana data jej premiery.