Wii U - nie obsłuży dysków z Game Cube'a

Nie będziemy mogli skorzystać z naszych starych gier, w które graliśmy na konsoli Game Cube. Wii U nie będzie bowiem kompatybilne z GCN. Nie oznacza to jednak, że nie pogramy na Wii U, w produkcje przeznaczone pierwotnie na popularną "kostkę".

Wii U będzie mieć swoją premierę w połowie przyszłego roku. Od czasu zaprezentowania nowej konsoli Nintendo na targach E3, nie ustają spekulacje na jej temat. Wielu fanów zastanawia się, czy Wii U będzie wspierać gry z poprzednich konsol Nintendo. W przypadku Wii - tak, jeśli chodzi o Game Cube'a, to Nintendo planuje udostępnić gry z GCN poprzez WiiWare.

Wii U

Wii U

O takich planach poinformował Amber McCollom z amerykańskiego oddziału Nintendo. W wywiadzie udzielonym portalowi NintendoGal, McCollom opowiadał o planie udostępniania gier z Game Cube'a na Wii Ware. "Ośmiocalowe dyski z Game Cube'a nie będą kompatybilne z Wii U. Wiele gier będzie jednak dostępnych online" - stwierdził.

Obecnie na Wii można pograć w gry z Nintendo 64, czy też z Nintendo NES. Przeniesienie do Internetu gier z Game Cube'a wydaje się więc logiczną konsekwencją. Japońska firma od dawna zapowiada, że Wii U ma mieć rozbudowany system sieciowych rozgrywek, czyli coś co dotychczas było piętą Achillesa dla Nintendo...