Wii U - nowa konsola od Nintendo już w przyszłym roku

Następca Nintendo Wii został oficjalnie zapowiedziany na trwających właśnie targach E3. Czy Wii U, bo tak brzmi jego nazwa, zaskoczy graczy nową jakością? Jakich gier możemy się spodziewać na tę platformę już na starcie?

Nintendo Wii U pod względem sprzętowym prezentuje się dość imponująco i swobodnie jest w stanie konkurować z takimi konsolami jak Xbox 360 czy PlayStation 3. Wyświetlanie obrazu w HD czy też możliwość podłączenia sprzętu do telewizora przy pomocy kabla HDMI, kompozytowego czy komponentowego mówi samo za siebie.

Co ciekawe, obraz może być wyświetlany w kilku trybach: 480i, 480p, 720p, 1080i oraz 1080p. Na konferencji E3, Nintendo zaprezentowało działanie konsoli na przykładzie kilku wybranych gier komputerowych. Świetne wrażenie robiły takie szczegóły jak animacja i zachowanie się wody, kolory, gra świateł oraz inne efekty specjalne.

Nintendo Wii U pozbawione będzie dysku twardego. Wszystkie informacje mają być zapisywane na mobilnych kartach SD. Póki co, nie wiadomo jakiej pojemności nośniki pamięci będą standardowo dołączane do zestawu. Wszystkie gry będą natomiast dostępne na specjalnych dyskach wielkości płyt DVD. Na razie nie są jednak znane żadne bardziej szczegółowe informacje o tych nośnikach.

Wii U - nowa konsola od Nintendo już w przyszłym roku

Kontroler Wii U jako dodatkowy wyświetlacz? Proszę bardzo...

Skoro już jednak jesteśmy przy grach, to warto nadmienić, że Nintendo już teraz podało listę gier jakie mają być kompatybilne z Wii U. W tym szacownym gronie znalazły się takie produkcje jak LEGO City Stories, Darksiders II, Ghost Recon Online, Ninja Gaiden 3: Razor's Edge, Aliens: Colonial Marines oraz Metro: Last Light.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: