Wii U - premiera najwcześniej w maju 2012 roku

Nintendo Wii U będzie mieć swoją premierę nie wcześniej jak w maju 2012 roku. Taką informację podał Reggie Fils-Aime, szef amerykańskiego oddziału Nintendo.

Wii U

Wii U zostało zaprezentowane podczas tegorocznych targów E3. Od tego czasu fani gier na całym świecie oczekują na informacje dotyczące planowanej premiery najnowszej konsoli firmy Nintendo. Japoński producent, podczas prezentacji ogłosił tylko, że Wii U ukaże się w 2012 roku.

Tymczasem Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, powiedział portalowi Eurogamer, że nowej konsoli na pewno nie zobaczymy do końca kwietnia 2012 roku.

W dalszym ciągu nie wiadomo, jakie są wszystkie specyfikację techniczne Wii U. To co wiemy na pewno, to fakt, że konsola od Nintendo, wspierać będzie technologię HD. Niestety, najnowszy produkt japońskiej firmy, nie odtworzy ani dysków DVD ani Blu-Ray.

To co budzi duże emocje w Wii U, to rewolucyjny pad. Jest on bowiem wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 6,2 cala oraz miniaturową kamerę.

Pozostaje nam oczekiwać na rozwój wypadków. Wiele osób wątpi, że Nintendo jest w stanie powtórzyć sukces Wii. Jakie jest wasze zdanie na temat następczyni popularnej konsoli?