Wii już z kanałem informacyjnym

Posiadacze Wii od kilku dni mogą korzystać ze specjalnego kanału informacyjnego, jaki otworzyło Nintendo. Niezwykle ciekawa usługa zapewnia możliwość przeglądania aktualizowanych na bieżąco wieści z całego świata. Materiały dostarczane są przez prestiżową agencję Associated Press.

Wii już z kanałem informacyjnym

Kanał informacyjny jest już trzecim uruchomionym przez Nintendo. Poprzednie dwa to kanał pogodowy (dane z Weathernews.com) oraz oparty na przeglądarce Opera kanał internetowy.

Każda z wymienionych usług jest na tę chwilę darmowa. Jak na razie wiadomo, że kanał internetowy będzie w przyszłości płatny (od czerwca 2007). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozostałe dwa pozostaną darmowe.

Tak jak kanał pogodowy, program informacyjny działa na wizualizacji globu. Użytkownik wybiera interesujące go miejsce na świecie i otrzymuje porcję informacji z nim związanych. Drugą możliwością jest przeglądanie informacji według podziału na państwowe, międzynarodowe oraz z działu rozrywki.

Według AP, umowa z Nintendo została podpisana na dwa lata. Agencja zapewnia informacje w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, niemieckim oraz japońskim.