Wii lepsze od PS3

W Stanach Zjednoczonych w listopadzie sprzedano 476 000 konsoli Wii. To ponad dwukrotnie więcej, niż PS3 (Sony udało się sprzedać 197 tysięcy swoich urządzeń). W tym samym czasie Microsoft sprzedał w USA 511 000 Xboksów 360.

Nintendo pobiło więc na głowę japońskiego konkurenta, a Microsoft wciąż może pochwalić się dużym popytem na swoje urządzenie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to Sony jest liderem na rynku konsoli i ma potężną grupę klientów. Na całym świecie sprzedało się bowiem ponad 106 milionów PlayStation 2.

Na słabych wynikach Sony najprawdopodobniej zaważyła niewielka liczba dostarczonych na rynek konsoli. Nintendo z kolei zyskiwało nie tylko ceną, najniższą ze wszystkich konkurentów, ale również faktem, że jest to typowa konsola do gier. Produkty Sony i Microsoftu są bardziej zaawansowanymi urządzeniami, mogącymi odgrywać rolę centrum domowej rozrywki.

Firma badawcza NPD poinformowała, że w listopadzie w USA sprzedano towary związane z rynkiem gier wideo o łącznej wartości 1,7 miliarda USD (wiadomo, że konsumenci kupili gry o łącznej wartości 804 milionów dolarów).

Walka na rynku konsoli wciąż pozostaje więc nierozstrzygnięta, a jej zaostrzenia możemy spodziewać się jak tylko Sony upora się z podażą PS3.