Wii-mote jako miecz świetlny?

Odbywająca się w ostatnich dniach, w San Diego, impreza ComicCon, wzbudziła spore emocje wśród wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen.

Przedstawiciele firmy LucasArts po raz kolejny potwierdzili swoje zainteresowanie tworzeniem dzieł na Nintendo Wii. Stwierdzenie to jest wstępem do dyskusji o wykorzystaniu innowacyjnego pada konsoli jako miecza świetlnego.

Sam pomysł, aby wii-mote stał się ulubioną zabawką wszystkich Jedi, powstał już wiele miesięcy temu w gronie entuzjastów uniwersum Star Wars. W końcu, jeśli pad będzie pełnił rolę pistoletu, to czemu nie miałby służyć jako "broń biała"?

Przedstawiciel LucasArts, Steve Sansweet, ciągle podgrzewa atmosferę wokół sprawy. Podczas wspomnianej imprezy oświadczył, że firma pracuje obecnie nad grami na wszystkie trzy konsole nowej generacji, a nie, jak dotąd sądzono, jedynie Playstation 3 i Xboxa 360. Niestety, nie podał żadnych konkretnych informacji dotyczących przyszłych produktów.

Jeśli marzenia fanów się spełnią, to będziemy mieli do czynienia z prawdziwym hitem. Czy można wyobrazić sobie coś równie emocjonującego jak pojedynek na miecze świetlne z jednym ze swoich znajomych?