Wii (prawie) bez blokady regionalnej

Konsola Wii będzie, podobnie jak NDS, pozbawiona blokady regionalnej na gry. Tą bardzo dobrą dla graczy informację podał w wywiadzie dla "Wired News" wiceprezes ds. marketingu Nintendo of America - Peter Kaplan. Nie obyło się jednak bez "ale"...

Wii (prawie) bez blokady regionalnej
Kaplan stwierdził wprost "Wii będzie pozbawiona blokady regionalnej, podobnie jak Nintendo DS. Konsola umożliwi odtwarzanie gier z innych regionów, np. z Japonii.".

Zaznaczył przy tym, że dotyczy to tylko produktów wydawanych przez Nintendo. Pozostali wydawcy podejmą decyzję samodzielnie.

Reporter "Wired News" dowiedział się przy okazji kilku innych, ciekawych rzeczy. Po pierwsze, Wii nie będzie działało jako odtwarzacz DVD. Firma nie chce w ten sposób dodatkowo zwiększać ceny konsoli.

Po drugie, wszystkie tytuły zakupione poprzez usługę Wirtualnej Konsoli zostaną przypisane do kont. W związku z tym, w razie ewentualnej wymiany urządzenia nabywca nie straci pobranych programów.

Cóż, niemal wszystkie tajemnice Wii zostały już odkryte. Pozostaje ostatnia, dla nas najważniejsza - data premiery konsoli w Europie. Poznamy ją już w ciągu najbliższej doby...