Wii - styczniowy lider sprzedaży w USA

Konsola Wii była w USA najlepiej sprzedającym się tego typu urządzeniem w styczniu bieżącego roku. Sprzedaż Xboksa 360 i PlayStation 3 dramatycznie spadła od grudnia. Jeszcze w ostatnim miesiącu ubiegłego roku liderem rankingu był produkt Microsoftu, jednak w styczniu sprzedaż Xboksa 360 spadła w USA aż... czterokrotnie. W tym samym czasie PS3 zanotowało dwukrotny spadek sprzedaży i stała się tym samym najgorzej w historii sprzedającą się nową konsolą w styczniu.

Ze wstępnych ustaleń firmy NPD Group wynika, że Amerykanie kupili w styczniu 436 000 Wii (w grudniu sprzedano ich 604 tysiące). Konsola Microsoftu znalazła 294 tysiące nabywcóe (1 132 miliona w grudniu), a Sony sprzedało 244 tysiące konsoli.

Perrin Kaplan, wiceprezes Nintendo ds. marketingu, powiedział, że baza klientów Wii jest różna od osób, kupujących produkty Microsoftu i Sony. Rzecznik prasowa Microsoftu, Molly O'Donnell, komentując wyniki powiedziała: "To był świetny styczeń dla Xboksa 360. Jesteśmy zadowoleni z naszej rynkowej pozycji". Zauważyła przy tym, że w porównaniu ze styczniem 2006 roku sprzedaż Xboksa 360 wzrosła o 18 procent.

Na poziom sprzedaży PS3 wpłynęła zapewne wysoka cena urządzenia. Należy przy tym zauważyć, że konsola Sony znalazła się w pewnym niebezpieczeństwie - z powodu jej słabej sprzedaży producenci gier mogą skupić więcej uwagi na Xboksie i Wii. To będzie skutkowało mniejszą liczbą gier dla PS3 i, w efekcie, dalszym spadkiem zainteresowania konsolą.