Wii świetnie się sprzedaje

Firma Nintendo poinformowała, że w ciągu pierwszych 8 dni od amerykańskiej premiery swojej konsoli Wii, sprzedała 600 tysięcy sztuk tego urządzenia. Wliczając sprzedaż akcesoriów i gier obroty japońskiej firmy sięgnęły 190 milionów dolarów.

Wii jest najtańszą z konsol nowej generacji. Urządzenia kosztuje 250 dolarów, podczas gdy tańsza wersja Xboksa 360 sprzedawana jest w cenie 299 USD, a PlayStation 3 kosztuje co najmniej 499 dolarów. Pamiętać przy tym trzeba, że Wii to typowa konsola, natomiast Xbox i PS3 mają być multimedialnymi centrami rozrywki.

Dotychczas nie wiadomo, ile sztuk swojej konsoli sprzedało Sony. Koncern obiecywał dostarczenie do USA 400 000 urządzeń w dniu debiutu, jednak pojawiły się głosy, że w rzeczywistości sprzedał mniej niż 50% tej liczby. Firma zapewnia, że do końca roku sprzeda w USA milion PlayStation 3.

Z kolei Microsoft nie ma powodów do narzekań. Koncern realizuje założone wcześniej plany sprzedaży. Do tej chwili nabywców znalazło już 6 milionów Xboksów 360, a firma z Redmond zapewnia, że jeszcze w bieżącym roku sprzeda dziesięciomilionową konsolę.