Wii w Europie za 11 tygodni

Firma Nintendo poinformowała, że europejska premiera jej nowej konsoli - Wii - zaplanowana został na 8 grudnia. Przewidywana cena urządzenia to 249 euro. Dzień wcześniej konsola trafi do sklepów w Australii. Tym samym Europa będzie jednym z ostatnich kontynentów, na których pojawi się najnowsze dziecko Nintendo - Wii zadebiutuje w USA 19 listopada, zaś w Japonii 2 grudnia.

Jako że Sony opóźniło europejską premierę PlayStation 3, Wii będzie jedyną konsolą, która zadebiutuje podczas najbliższych świąt Bożego Narodzenia. Możemy spodziewać się ostrej rywalizacji pomiędzy nią, a Xboksem 360, do którego Microsoft przygotowuje w tym czasie "szereg niespodzianek".

W opakowaniu wraz z konsolą znajdziemy Wii-mote, czyli bezprzewodowy kontroler oraz nunchuck, który jest niczym innym jak podłączanym do Wii-mote za pomocą kabla dodatkowym kontrolerem. Trzymany w lewej dłoni zwiększa funkcjonalność Wii-mote. Ponadto w cenie Wii nabędziemy grę Wii Sports.

W chwili debiutu konsoli w Europie będzie dostępnych od 15 do 20 gier, w cenie 49-59 euro. Już teraz wiadomo, że na pewno będzie można kupić "The Legend of Zelda: Twilight Princess", "Need for Speed: Carbon", "Tony Hawk's Downhill Jam" oraz "Super Monkey Ball Banana Blitz".

Z dodatkowych akcesoriów Nintendo zaoferuje kontrolery Wii-mote (39 euro), nunchuck (19 euro) oraz tradycyjny gamepad (19 euro).