"Wiimote" na Playstation w drodze

Od dłuższego czasu w sieci krążyły plotki na temat planów Sony związanych z zaimplementowaniem technologii Wiimote'a Nintendo do konkurencyjnej konsoli PS3. Teraz firma rozwiała wszelkie wątpliwości - wykrywanie ruchu w Playstation to bliska przyszłość.

Sony właśnie złożyło do amerykańskiego urzędu patentowego wniosek, w którym znajduje się technologia wykorzystujące fale ultradźwiękowe do namierzania ruchów użytkownika w 3D.

We wniosku patentowym znalazł się zapis "interfejs w grze sprawdzający położenie jednego lub więcej kontrolerów w trójwymiarowej przestrzeni wykorzystujący połączone systemy przechwytywania obrazu i fal ultradźwiękowych".

W dalszej części dokumentu czytamy "przechwycona informacja wideo zostaje wykorzystana by zidentyfikować horyzontalną i wertykalną pozycję każdego kontrolera w strefie działania. System namierzania falami ultradźwiękowymi analizuje komunikację dźwiękową by określić odległość pomiędzy kontrolerami a panelem z grą oraz pomiędzy kontrolerami".

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie ukaże się nowe urządzenie dla Playstation i jak będzie działać w praktyce.

Microsoft odpowiedzialny za konkurencyjną konsolę Xbox 360 jak na razie oficjalnie dementuje wszelkie pogłoski o planach zamontowania systemu ruchu do swoich padów.


Zobacz również