Wikipedia: francuskie MSW z zakazem dokonywania zmian

Wikipedia ukarała urzędników pracujących w siedzibie MSW w Paryżu. Oskarżyła ich o bezprawne usuwanie niewygodnych wpisów.

Pojawiające się w Wikipedii fragmenty artykułów (i odnośnik do nich), które w niekorzystnym świetle przedstawiały m.in. działania paryskiego prefekta policji i francuskiej żandarmerii znalazły się na celowniku francuskiego MSW. Niestety posunęło się ono do nieprawnych działań. Okazało się bowiem, że z siedziby ministerstwa w Paryżu dokonywano prób usuwania z powodów politycznych wspomnianych udokumentowanych fragmentów artykułów. Ponadto resortowi urzędnicy zamieszczali ponoć na forach obraźliwe wpisy pod adresem znienawidzonych przez nich autorów Wikipedii.

Za „wandalizm internetowy” oraz tropienie i znieważanie wspomnianych autorów Wikipedia nałożyła na siedzibę francuskiego MSW w Paryżu blokadę: przez rok z tej lokalizacji nikt nie będzie mógł dokonywać w niej zmian.

Poproszony o komentarz w tej sprawie Bernard Cazeneuve, szef francuskiego MSW zapewnił, że nie miał pojęcia o opisanych działaniach jego pracowników. Padła też deklaracja wszczęcia wewnętrznego dochodzenia, które ma wyjaśnić tę sprawę.