Wikipedia wprowadza Love Button (bliżej Facebooka niż Britanniki?)

Jeszcze w tym tygodniu Wikipedia wzbogaci się o przycisk, który pomoże nam wyrazić wdzięczność za dobrą edycję strony lub rzetelną pracę internauty.

Wikipedia wprowadza Love Button (bliżej Facebooka niż Britanniki?)

WikiLove - tak do działa

Eksperymentalna funkcja, dostępna na razie w wersji testowej Wikipedii umożliwia przyznawanie autorom haseł wirtualnych prezentów i podziękowań.

Love Button ma być łatwym i szybkim sposobem na zachęcanie użytkowników serwisu do dalszej pracy. Na stronach autorów pojawi się ikonka z serduszkiem. Kliknięcie jej spowoduje pojawienie się menu WikiLove, gdzie będzie można wysłać komuś odznakę (podziękowanie), wirtualne piwo lub zdjęcie kotka, które ma chyba nawiązywać do licznych memów internetowych wykorzystujących zdjęcia kotów z zabawnymi podpisami. Celem tych działań jest - jak zwykle - zwiększenie aktywności internautów w pracach na Wikipedią.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

Nowa funkcja nie wszystkim się jednak podoba. Ci, którzy widzą w Wikipedii alternatywę dla Encyklopedii Britannica, mogą mieć problemy w przedstawianiu tej idei. W końcu Wikipedia to ta strona, gdzie za hasło przyznaje się wirtualne piwo... Z drugiej strony, wszystkie działania angażujące internautów mogą ostatecznie przynieść sukces.

Jak oceniacie Love Button?

Zobacz też: 10 największych mistyfikacji Wikipedii

Wikipedia wprowadza Love Button (bliżej Facebooka niż Britanniki?)

"Jestem w twojej Wikipedii, cofam twoje edycje" (fot. wiki)