Wiko Ufeel Prime: wydajny smartfon za 1099 zł

Przy okazji premiery nowego smartfona Wiko Ufeel Prime porozmawiałem z Beatą Kuć z Wiko Poland. Jak firma radzi sobie na naszym rynku?

Beata Kuć z Wiko Poland

Wiko w Polsce

Głównym bohaterem spotkania prasowego był wprawdzie Wiko Ufeel Prime, ale skoro odwiedziłem już biuro Wiko Poland, postanowiłem podpytać jak polski oddział francuskiej firmy ocenia ostatnie miesiące działalności w naszym kraju.

Wiko Ufeel Prime: wydajny smartfon za 1099 zł

Przy okazji spotkania dowiedziałem się, że Wiko znajduje się dziś w pierwszej piątce marek pod względem liczby sprzedanych smartfonów we Francji, Włoszech, Belgii oraz Portugalii. Firma ma ambitne plany także wobec Polski.

- Wiko Poland weszło na rynek polski zaledwie rok temu, a jest już obecne we wszystkich kanałach sprzedaży, poczynając od sklepów z elektroniką, sklepów internetowych i hipermarketów. Nasza obecna sprzedaż jest bardzo zadowalająca – twierdzi Beata Kuć, marketing manager w Wiko Poland.

Kontrowersyjne kampanie

- Zdobyliśmy rzeszę fanów dzięki naszym kampaniom reklamowym, dość kontrowersyjnym, ale pokazującym, że Wiko to „Game Changer” jeśli chodzi o nasze podejście do marketingu jak również do konkurencji – dodaje Beata.

Wiko Ufeel Prime: wydajny smartfon za 1099 zł

Faktycznie, podczas konferencji zobaczyłem także niektóre kreacje reklamowe. Bohater pokazujący środkowy palec nie wystąpiłby u każdego producenta, bo wielu dba o bardziej ugrzeczniony, rodzinny wizerunek.

Wiko Ufeel Prime: wydajny, elegancki

Miałem okazję chwilę pobawić się Wiko Ufeel Prime – to lekki, wydajny smartfon z bardzo przyzwoitym 5-calowym ekranem. W środku siedzi procesor Qualcomm Snapdragon 430 MSM8937 Octa-Core 1.4 GHz.

Wiko Ufeel Prime: wydajny smartfon za 1099 zł

Ciekawa jest też możliwość przypisania pięciu odciskom palców pięciu spersonalizowanych funkcjonalności.

- Tym co wyróżnia model Ufeel Prime, jest między innymi tylny aparat Sony IMX 258 o rozdzielczości 13 Megapikseli, jasności f/2.2 oraz soczewką 5P wspomagany przez dwie diody doświetlające, dzięki któremu powstają zdjęcia o wysokiej rozdzielczości – twierdzi Tomasz Boncol, dyrektor sprzedaży Wiko Poland.

Wiko Ufeel Prime: wydajny smartfon za 1099 zł

- A czytnik linii papilarnych, dzięki umiejscowieniu z przodu telefonu, może pełnić również funkcję paska nawigacyjnego – dodaje.

Smartfon dostępny jest w cenie 1099 zł.

Wiko Ufeel Prime: specyfikacja techniczna

Procesor: Qualcomm Snapdragon 430

GPU: Adreno 505

Pamięć RAM: 4GB

Pamięć wewnętrzna: 32GB

Obsługa kart pamięci: do 64GB, Micro SD

Wyświetlacz: 5", Full HD, IPS

Aparaty: 13MPx (tył) + 8MPx (przód), nagrywanie filmów w 1080p/30fps Bateria: 3000 mAh Li-Po