Wiko też szykuje niespodziankę na MWC. Pokaże smartfona z najwyższej półki?

Im bliżej imprezy Mobile World Congress 2017 w Barcelonie, tym więcej plotek do nas dociera. Tym razem ciekawe wieści dotyczą francuskiego producenta Wiko.


MWC 2017

26 lutego odbędą się konferencje Nokii, Huawei, LG i Lenovo, po których spodziewamy się zapowiedzi nowych smartfonów. Wiemy też, że nowości pokaże Alcatel. Bardzo możliwe, że będzie to modułowy smartfon, o którym ostatnio pisałem. Chętnie go zobaczę.

Wygląda na to, że smartfonowe nowości pokaże też Wiko. Firma rozesłała do dziennikarzy tajemnicze zaproszenia.

Wiko też szykuje niespodziankę na MWC. Pokaże smartfona z najwyższej półki?

Tajemnicze zaproszenie Wiko

Nowy smartfon Wiko

Nie trzeba Sherlocka Holmesa, by dostrzec na obrazku kształt smartfona i wydedukować, że to on będzie bohaterem konferencji. Ale co dokładnie będzie pokazane? Plotka głosi, że francuska firma pokaże między innymi smartfona z wysokiej półki cenowej, takiego o naprawdę mocnej specyfikacji technicznej.

Z plotkami różnie bywa, więc postanowiłem spróbować dowiedzieć się czegoś u źródła i spytałem Beatę Kuć z Wiko Poland czy może uchylić rąbka tajemnicy na temat tego, co firma zaprezentuje w Barcelonie.

– Wiko zaprezentuje na targach w Barcelonie między innymi smartfony z najwyższej kategorii, które są skierowane do młodych osób, rodziców żyjących w mieście i ceniących współczesne trendy. Mocnym punktem prezentowanego telefonu będzie aparat – zdradziła mi Beata.

Domyślam się, że dostaniemy smartfona bardziej wydajnego niż Ufeel Prime, o którym pisałem niedawno. Jakie dokładnie parametry będzie miał ten wypasiony aparat? Tego na razie nie wiemy. Przypominam, że w Ufeel Prime tylny aparat to Sony IMX 258 o rozdzielczości 13 Megapikseli, jasności f/2.2, z soczewką 5P, wspomagany przez dwie diody doświetlające.

Wiko też szykuje niespodziankę na MWC. Pokaże smartfona z najwyższej półki?

Wiko Ufeel Prime

Beata zdradziła mi jeszcze jedną informację. – W premierowym smartfonie francuski producent zadbał również o możliwość tworzenia materiałów video w wysokiej rozdzielczości – dodała.

Czy chodzi o rozdzielczość 4K? Na wyjaśnienie zagadki będziemy musieli poczekać do 27 lutego. Chyba, że będzie jakiś wyciek, co przecież przed targami często się zdarza. Tak właśnie dowiedzieliśmy się o wspomnianym już modułowym Alcatelu.

Powiedziano mi też, że „Wiko podczas targów pokaże całą serię produktów na 2017 rok”, więc czeka nas najpewniej więcej niż jedna premiera.