Wim Wenders na DVD

Wim Wenders podpisał umowę z amerykańskim dystrybutorem Anchor Bay na wydanie swoich starszych produkcji na DVD. Wszystkie płyty będą tworzone pod kierunkiem reżysera.

Wim Wenders podpisał umowę z amerykańskim dystrybutorem Anchor Bay na wydanie swoich starszych produkcji na DVD. Wszystkie płyty będą tworzone pod kierunkiem reżysera. W. Wenders zobowiązał się do nagrania komentarza do każdej z nich. Szczegóły wydań nie są jeszcze znane, choć na oficjalnej stronie Wendersa mówi się także o takich dodatkach, jak sceny nie wykorzystane. Znany polskim widzom obraz "Aż na koniec świata" doczeka się zapewne wydania w wersji reżyserskiej, która trwa około 5 godz. W kolekcji, planowanej przez Anchor Bay na przyszły rok, znajdą się m.in. "The American Friend", "The Scarlett Letter" i "Wrong Move".

Gaumont tymczasem przygotowuje francuskie wydania DVD Wima Wendersa na grudzień. Są nimi "Paris, Texas" zdobywca nagrody Fipresci w Cannes w 1984 r. i "Niebo nad Berlinem", które Cannes nagrodzono za reżyserię.


Zobacz również