Win XP Media Center - nie będzie nowej wersji

W 2005 roku Microsoft nie zamierza zaprezentować nowej edycji systemu Windows XP Media Center - będzie to więc pierwszy od momentu premiery systemu rok bez udostępnienia jego kolejnej wersji. Zamiast tego firma zamierza przygotować nietypowe uaktualnienie - jak mówi przedstawiciel Microsoftu: "mniejsze niż Service Pack, ale zdecydowanie większe do standardowego patcha".

Windows XP Media Center Edition to system, umożliwiający przekształcenie komputera PC w multimedialny "kombajn" do oglądania i nagrywania filmów oraz programu telewizyjnego, słuchania muzyki, radia czy przeglądania zdjęć.

Jego pierwsza wersja zaprezentowana została w 2002 r. - od tej pory Microsoft co roku prezentował nową wersję Windows XP MC (ostatnia to edycja 2005, której premiera odbyła się pod koniec 2004 r.). Kilka dni temu koncern zapowiedział, że pod koniec bieżącego roku Windows XP Media Center 2005 będzie dostępny w kilkunastu nowych wersjach językowych (w tym w wersji polskiej - pisaliśmy o tym w tekście "Windows Media Center - edycja 2005 także w polskiej wersji!").

Jak tłumaczy Tom Laemmel z Microsoftu, w tym roku raczej nie należy spodziewać się udostępniania kolejnej wersji tego systemu - koncern zamierza jednak przygotować uaktualnienia, wprowadzające do edycji 2005 kilka nowych funkcji (nie sprecyzowano, niestety, jakie będą to innowacje).

Laemmel zapowiedział, że kolejna wersja multimedialnego systemu pojawi się wraz z premierą systemu Longhorn (planowaną na 2006 r.), na którym będzie ona oparta.


Zobacz również