Win XP Reloaded - nowa wersja Windows XP?

Microsoft rozważą wprowadzenie na rynek nowej, rozbudowanej wersji systemu operacyjnego Windows XP - pełna nazwa tego produktu miałaby brzmieć Windows XP Reloaded. To nowość - do niedawna wydawało się, że po zaprezentowanym w 2001 r. Windows XP na rynek trafi dopiero zapowiadany na 2006 r. system Longhorn.

Windows XP Reloaded zawierałby wszystkie innowacje, które do Win XP ma wprowadzić zapowiadany na pierwsza połowę br. Service Pack 2 oraz kilka innych nowości - m.in. zupełnie nową wersję Windows Media Playera.

Microsoft na razie nie potwierdził oficjalnie tych informacji - przedstawiciele firmy mówią jednak, że pracują właśnie nad "znaczącym" uaktualnieniem dla Windows XP. "Zastanawiamy się nad sposobem dostarczenia naszym klientom różnych innowacyjnych rozwiązań, tworzonych przez naszych programistów" mówi Greg Sullivan, product manager systemu Windows. Sullivan powtórzył także oficjalne stanowisko Microsoftu - najbliższa premiera systemu operacyjnego firmy odbędzie się w 2006 r., kiedy to na rynek trafi system Longhorn.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednakże, że plany koncernu mogą być inne - w tekście opublikowanym w Windows & .Net Magazine czytamy m.in., iż Windows XP Reloaded będzie dostępny w wersji pudełkowej i że dla obecnych użytkowników Windows XP będzie oferowany jako upgrade.


Zobacz również