Win XP Starter Edition - pierwsze 100 tys. sprzedane

Microsoft podał pierwsze wyniki sprzedaży systemu operacyjnego Windows XP Starter Edition - czyli taniej, "okrojonej" z niektórych funkcjonalności wersji Windows XP. Okazuje się że jak do tej pory w siedmiu krajach sprzedano ponad 100 tys. kopii Win XP SE.

Windows XP Starter Edition dostępny jest w tej chwili w Indonezji, Malezji, Tajlandii, Brazylii, Indiach, Rosji oraz (od niedawna) w Meksyku. Najważniejsze ograniczenia w stosunku do pełnej wersji to: możliwość jednoczesnego uruchomienia najwyżej trzech programów, brak wsparcia dla sieci domowych, możliwość utworzenia tylko jednego konta użytkownika oraz ograniczona rozdzielczość ekranu (początkowo było to 800 x 600 pikseli, jednak w ostatnich edycjach - np. brazylijskiej - rozdzielczość została zwiększona do 1024 x 768).

System wprowadzony został do oferty Microsoftu w krajach borykających się z problemem piractwa - koncern liczył na to, że możliwość zaopatrzenia się w tani, legalny system zniechęci użytkowników (szczególnie początkujących oraz mniej wymagających) do korzystania z pirackich kopii Windows.

Teraz koncern poinformował, że we wszystkich 7 krajach, w których dostępny jest tani Windows, do tej pory sprzedano już ponad 100 tys. kopii tego systemu (zdecydowana większość to systemy preistalowane na nowych komputerach). Przedstawiciele koncernu mówią, że ten wynik w pełni ich satysfakcjonuje - szczególnie biorąc pod uwagą fakt, iż Windows XP Starter Edition jest nowym, stosunkowo mało znanym, produktem.

Warto przypomnieć, że wciąż można podpisać przygotowaną przez naszą redakcję petycję do kierownictwa polskiego oddziału koncernu, w której domagamy się uwzględnienia Polski w planach wprowadzenia systemu na kolejne rynki. Jak dotąd, pod petycją podpisało się ponad 6,7 tys. internautów.

Więcej informacji: TanieOkna.net.


Zobacz również