Win XP znika z Amazon

W Amazon.com nie można już zamawiać systemu Windows XP. Przedstawiciele serwisu przyznają, że oferta ta została tam umieszczona przypadkowo.

Największy na świecie sklep internetowy - Amazon.com - usunął ze swojej oferty możliwość zamówienia systemu Windows XP, mającego ukazać się na rynku 25 października. Przedstawiciele Amazon przyznają, że oferta ta pojawiła się pomyłkowo. Producent systemu - Microsoft - nie podał jeszcze bowiem oficjalnych cenników swojego nowego produktu.

Osoby, które zdążyły jednak zamówić Windows XP za pośrednictwem Amazon, mogą być zadowolone. Władze serwisu obiecują bowiem, że jeśli ostateczna cena ustalona przez Microsoft okaże się wyższa, niż podana na stronach Amazon, to klient zapłaci tę niższą kwotę. W przypadku, gdyby jednak ceny Microsoftu, okazały się niższe, niż proponowane przez Amazon.com, użytkownicy również nie będą stratni - zapłacą bowiem cenę żądaną przez producenta. Rzecznik Amazon odmówił podania liczby użytkowników, którzy od wczoraj zdecydowali się na zamówienie systemu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: