WinAmp być może zostanie uratowany przez Microsoft

Jak wiemy, WinAmp przejdzie "na emeryturę" 20 grudnia. W Sieci pojawiły się jednak właśnie doniesienia, z których wynika, że być może tak się nie stanie.

Z pewnością zdecydowana większość z Was korzystała, lub przynajmniej słyszała o odtwarzaczu WinAmp, który stworzony został przez firmę NullSoft przejętą w 1999 roku przez America Online (AOL), i który przez pewien okres cieszył się wręcz oszałamiającą popularnością. Z czasem użytkownicy odwrócili się jednak od niego, co spowodowane było w m.in. rozwojem aplikacji idącym w kierunku potężnej rozbudowy przez co stała się ona dość ociężała.

Koniec końców wczoraj dowiedzieliśmy się oficjalnie, że projekt WinAmp zostaje zamknięty i od 20 grudnia 2013 roku nie będzie możliwe pobranie instalatora programu.

Zobacz również:

  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?
  • W końcu! Sklep Google Play pozwoli na szybkie porównywanie aplikacji

Nadchodzi ratunek?

Dzisiaj pojawiły się jednak bardzo interesujące spekulacje. Serwis TechCrunch twierdzi bowiem, że zakupem WinAmpa zainteresowany jest Microsft. Oficjalna informacja o tej inwestycji miałaby się podobno pojawić 20 grudnia, czyli w dniu przejścia programu "na emeryturę".

Ponadto źródło tych rewelacji przekonuje, że AOL zamierza w przyszłym tygodniu zamknąć usługę Shoutcast. Być może więc wspomniana inwestycja Microsoftu będzie związana z zakupem dwóch produktów.