WinLock - tak ukryjesz dane przez niepożądanym wzrokiem

WinLock to aplikacja, która pozwoli zabezpieczyć na komputerze dane, ustawienia oraz programy. Administrator ustala hasło, bez którego znajomości nie można zmienić żadnego z wymienionych elementów.

Program pozwala nałożyć ograniczenia dla użytkowników, blokując Panel Kontrolny, pulpit, rejestr systemu czy też klawisze skrótów - w tym Ctrl-Alt-Delete. Administrator komputera ma także możliwość zablokowania wskazanych plików i folderów. Aby mieć do nich dostęp, należy podać ustalone przez niego hasło. Za pomocą programu można również sprawić, że przycisk START nie będzie widoczny na pasku zadań. Inna funkcja to umożliwienie ustalenia czasu pracy maszyny. Zegarek odliczający wskazany okres da się także zabezpieczyć hasłem przed wprowadzeniem zmian. Zawarto tu również spory zestaw narzędzi do kontroli rodzicielskiej - jak np. filtrowanie treści stron internetowych.

WinLock - tak ukryjesz dane przez niepożądanym wzrokiem

Niestety, WinLock posiada dwa minusy. Pierwszy - nie ma polskiej wersji językowej. Drugi - nie jest dostępny za darmo. Można jednak przetestować go dzięki edycji trial, pozwalającej na 30 dni pracy. Po upływie tego czasu należy wykupić licencję na używanie - wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronie producenta. A po najnowszą wersję testową zapraszamy na naszą stronę. Wydanie oznaczone numerem 6.21 to pełne wsparcie dla Chrome 35 i Firefoxa 30 oraz możliwość przygotowania hasła dostępu dla gościa.

Zobacz również:

  • Jak namierzyć lokalizację telefonu komórkowego lub numeru telefonu?
  • 5 sposobów na zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa w sieci
  • Facebook na wojnie z Talibami