WinPatrol - i wszystko pod kontrolą

WinPatrol to aplikacja, której celem jest zapewnienie użytkownikowi dodatkowej ochrony. Dokonuje tego przez ciągłe sprawdzanie - czy też raczej zgodnie z nazwą "patrolowanie" wszystkiego, co działa w tle i uruchamia się wraz z systemem.

WinPatrol umożliwia wgląd w usługi i aplikacje uruchamiane wraz ze startem Windowsa oraz modyfikowanie ich, a także zaplanowanych zadań. Do tego można również czyścić ciasteczka (cookies), blokować powiązania plików z programami, ujawniać ukryte pliki czy też opóźniać start aplikacji, aby system uruchamiał się szybciej. Dodatkowy nacisk położony został na używanie Internet Explorera - Browser Helper Objects to specjalny dodatek do tej przeglądarki, który zapobiega instalowaniu w niej niepożądanych elementów oraz umożliwia łatwe usunięcie już istniejących.

WinPatrol dostępny jest w wersji darmowej dla użytkowników prywatnych. Istnieje także edycja WinPatrol PLUS, przeznaczona zarówno dla firm, jak i użytkowników domowych, którzy wykupią licencję. W odróżnieniu od bezpłatnej posiada dodatkowe funkcje, jak monitorowanie i wyłączanie ActiveX, możliwość ustawienia własnych opcji monitorowania systemu czy własnych alarmów.

WinPatrol w wersji darmowej można pobrać z TEJ STRONY.