WinRAR 3.70 - wydanie dla Visty

Testowa wersja programu do kompresji plików, WinRAR 3.70 Beta 1, zawiera szereg zmian związanych z poprawnym działaniem narzędzia w systemie Windows Vista. Oprócz tego producent wprowadził kilka nowości.

WinRAR jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do obsługi archiwów na świecie, m.in. dzięki ogromnej liczbie obsługiwanych formatów, prostocie obsługi i dużej funkcjonalności, obejmującej chociażby naprawę uszkodzonych plików czy zabezpieczanie ich hasłem.

Zmiany dotyczące Visty:

WinRAR 3.70 Beta 1 posiada zmieniony format pomocy bazujący na dokumencie HTML, graficzne narzędzie uruchamiane z samorozpakowującym się archiwum wymaga praw administratora do utworzenia folderu docelowego a dziennik zdarzeń przechowywany jest w folderze %APPDATA%\WinRAR.

Pozostałe zmiany:

- wprowadzono obsługę formatu plików ISO 13346 (UDF), często wykorzystywanego do tworzenia obrazów płyt DVD;

- wprowadzono obsługę Unicode ISO 9660, dzięki czemu program będzie lepiej sobie radził z nazwami plików w różnych językach (np. ścisłowski.doc);

- zmiany w interfejsie użytkownika (więcej miejsca na nazwy plików, itp.);

- archiwa z rozszerzeniem .EXE obsługują parametry linii poleceń wskazujące ścieżkę docelową, hasło oraz inne.

Pobierz plik dla Windows. Pliki dla systemu Linux i Mac OS X nie posiadają interfejsu graficznego. Wraz z pojawieniem się wersji testowej ukazało się stabilne wydanie polskie 3.62.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również