WinRAR przejdzie do historii. Wyrok wydał Microsoft

Przez lata miliony osób używały go do otwierania i tworzenia archiwów.

Fot.: WinRAR

Dla wielu użytkowników systemu Windows WinRAR był jedną z pierwszych instalowanych aplikacji po uruchomieniu systemu. Nie może to dziwić - ten popularny archiwizer wydaje się istnieć na rynku od lat i ciężko wyobrazić sobie bez niego obsługę archiwów. Wspiera mnóstwo formatów - RAR, 7-Zip, GZ, działa błyskawicznie i cechuje do doskonały poziom kompresji. Ale Microsoft podjął decyzję, która sprawi, że przestanie mieć rację bytu.

Jak to? Ano zapowiedziano, że w kolejnej aktualizacji Windows 11 pojawi się natywne wsparcie dla wszystkich popularnych formatów archiwów. A więc Windows sam w sobie będzie robić to, co robi obecnie WinRAR. Zniknie zatem potrzeba jego pobierania i instalowania. Przypomnę, że format .zip używany jest od czasów Windows ME, czyli roku 2000. Ale WinRAR jest jeszcze starszy, ponieważ w pierwszej edycji pojawił się już w 1993 roku!

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić stan i status baterii w laptopie? [PORADNIK]
  • Najlepsze VPN 2023. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?
  • Windows 11: jak Copilot zmieni Twoje życie?
WinRAR przejdzie do historii. Wyrok wydał Microsoft

Fot.: H Tur/PC World

No cóż - to, że Windows 11 będzie mieć dla niego natywne wsparcie, nie oznacza, że ten popularny archiwizer zniknie. Aczkolwiek ilość osób korzystających z niego na Windows 11 może ostro polecieć w dół. A ponieważ system ten dominuje na świecie, w praktyce oznacza to początek końca.

Źródło: PC World


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: