WinRAR - teraz ze wsparciem dla archiwów .tar

Archiwizer WinRAR to jedno z narzędzi, bez których wielu użytkowników nie wyobraża sobie codziennej pracy z komputerem. Cieszy się od lat popularnością i wciąż jest rozwijany, a nowa jego wersja przynosi obsługę kolejnego formatu.

WinRAR potrafi kompresować, dekompresować oraz naprawiać archiwa w formacie RAR oraz ZIP. Nie ma problemów z rozpakowywaniem CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, XZ, Z. Szyfrowanie RAR i ZIP odbywa się przy pomocy 256-bitowego klucza AES, a zgodnie z informacją na oficjalnej stronie jest on w stanie obsłużyć jednocześnie ilość plików o łącznej wielkości 8,589 miliarda gigabajtów. Oczywiście w praktyce nikt nie skorzysta z tej opcji, jednak ile by się plików nie pakowało do archiwum, można utworzyć samorozpakowującą się paczkę oraz podzielić duże archiwa na połączone ze sobą części.

WinRAR - teraz ze wsparciem dla archiwów .tar

WinRAR w najnowszej wersji doczekał się wsparcia dla formatu .tar, a do opcji obsługi formatu .7-zip dodano funkcję ""Keep broken files"". Nadto poprawiono kilka bugów. Jeden z nich sprawiał, że atrybuty plików jak "ukryj", "systemowy" oraz "tylko do odczytu" nie pojawiały się przy wypakowywaniu plików .zip. Do tego można teraz tworzyć spokojnie samorozpakowujące się archiwa .rar, zawierające archiwa .zip. Warto dodać, że nowy WinRAR wydany został jak na razie w wersji beta i nie jest to finalna produkcja, ale trzeba przyznać, że zachowuje się bardzo stabilnie i można go śmiało przetestować.

- Win RAR 5.11 Beta 1 w wersji na systemy 32-bit można pobrać STĄD

- Win RAR 5.11 Beta 1 w wersji na systemy 64-bit można pobrać STĄD