WinRar 3.20 gotowy

Producent WinRara, znakomitego i niezwykle popularnego narzędzia do kompresji danych, udostępnił jego nową wersję, oznaczoną numerem 3.20. Cieszy fakt, że program pojawił się jednocześnie również w polskiej wersji językowej.

W najnowszej edycji WinRara znajdziemy sporo drobnych udoskonaleń, jak np. przechowywanie precyzyjnej informacji o czasie modyfikacji, utworzenia i ostatniego dostępu do pliku (dotychczas WinRar robił to z 2-sekundową dokładnością). Poprawki objęły również okno dekompresji pliku, które zostało podzielone na dwie części: "General" oraz "Advanced". Wprowadzono możliwość zmiany nazw plików wewnątrz archiwum. Rozszerzono możliwości konfiguracji pasków narzędziowych. Pełna lista zmian została umieszczona przez producenta pod adresem: http://www.rarlabs.com/rarnew.htm .

WinRar 3.20 obsługuje kilkanaście formatów kompresji, w tym najpopularniejsze: RAR i ZIP. W programie zastosowano specjalne algorytmy kompresji dla plików tekstowych, graficznych i dźwiękowych, dodatkowo poprawiające sprawność procesu archiwizacji - są one jednak dostępne jedynie w trybach "Normal" i "Best". Kompresja archiwów w trybie "Fast" odbywa się bez wykorzystania specjalizowanych algorytmów. Wykorzystanie 128-bitowego klucza szyfrującego i algorytmu AES (Advanced Encryption Standard) zapewnia duże bezpieczeństwo plików znajdujących się w archiwach WinRara.

Program jest zgodny z Windows 95/98/Me/NT/2000 oraz XP. Wersję shareware (40-dniową) można pobrać z naszego działu FTP.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=331


Zobacz również