WinUtilities Pro 9.57: zestaw do optymalizacji Windows

Na rynku pojawiła się nowa wersja WinUtilities - zestawu narzędzi do optymalizacji wydajności systemu operacyjnego. Zainstaluj ten program jeżeli chcesz, by twój Windows działał szybko, a dane były bezpieczne.

WinUtilities Pro 9.57

Możliwości 45% 7
Ergonomia 25% 7
Wersja PL 20% 0
Wygląd 10% 8
Ocena końcowa 100% 5,7

Cena: 30 dol

Informacje: www.ylcomputing.com

Na rynku pojawiła się nowa wersja WinUtilities - zestawu narzędzi do optymalizacji wydajności systemu operacyjnego. Zainstaluj ten program jeżeli chcesz, by twój Windows działał szybko, a dane były bezpieczne.

WinUtilities to program przeznaczony do optymalizacji systemu operacyjnego. Wbudowane narzędzia służą do poprawy wydajności Windows, kasowania zbędnych plików i usuwania śladów pracy. Za ich pomocą można oczyścić i skompresować rejestr, naprawić skróty do programów i odinstalować aplikacje, których nie można usunąć z systemu w standardowy sposób.

Wbudowany optymalizator pamięci sprawdzi wydajność RAM-u i procesora, przeanalizuje ich wykorzystanie i zwolni niewykorzystywane zasoby. Pozwoli skonfigurować pamięć tak, by była optymalnie używana przez działające programy. Podda kontroli aplikacje i usługi uruchamiane razem z systemem operacyjnym.

Funkcje monitorowania prywatności posłużą do kasowania śladów pracy przeglądarek (IE, Opery, Firefoksa), Windows oraz dużej grupy aplikacji, między innymi Office, WinRARa czy Windows Commandera. Zabezpieczą przed nieuprawnionym dostępem i zmianą dowolnego pliku wykonywalnego, zdjęcia czy filmu. Odzyskają skasowane przez przypadek dane i skasują ważne dokumenty w taki sposób, by nie można było ich odczytać. Za pomocą WinUtilities odszukasz i usuniesz znajdujące się na dysku duplikaty plików i podzielisz duże pliki na mniejsze fragmenty.

Wykonanie zadań oczyszczania dysku i rejestru można zaplanować z wyprzedzeniem, na przykład w cyklu dniowym, tygodniowym bądź miesięcznym. Dla początkujących przewidziana została funkcja wykonująca najważniejsze operacje po kliknięciu na jeden przycisk.

WinUtilities próbuje zainstalować zbędny do pracy pasek przeglądarki. Program nie ma polskiej wersji językowej.

Wersja testowa działa 31 dni. Dostępna jest także bezpłatna edycja ale wykonuje jedynie podstawowe zadania optymalizacyjne i nie ma funkcji związanych z bezpieczeństwem, planowaniem operacji i zaawansowaną optymalizacją.

Pobierz: Winutilities Pro 9.65 (wersja Pro)

Pobierz: Winutilities Pro 9.65 (wersja Free)

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- skuteczne narzędzia do czyszczenia i optymalizacji dysku
- funkcje optymalizacji pamięci
- narzędzia bezpieczeństwa
Wady:
- brak polskiej wersji językowej
- próby instalacji zbędnego paska przeglądarki
Na uwagę zasługuje bezpłatna wersja programu. Jest prosta w obsłudze i skuteczna. Jeżeli zależy ci na funkcjach związanych z bezpieczeństwem skorzystaj z innych, darmowych narzędzi.