WinX DVD Player - centrum rozrywki

WinX DVD Player 3.0 to wygodny odtwarzacz multimedialny skierowany głównie do użytkowników, którzy traktują swój komputer jak kino domowe. Dzięki niemu możesz oglądać filmy zapisane na nośnikach DVD, VCD lub SVCD. Ponadto aplikacja obsługuje najpopularniejsze rodzaje filmów zakodowanych za pomocą narzędzi różnych producentów - DivX, Real Media, itd.

Spadające ceny panoramicznych monitorów, brak miejsca w pokoju na osobny wyświetlacz dla kina domowego, względy cenowe to chyba najczęstsze powody budowania centrum rozrywki na bazie peceta. Oprócz dobrych głośników i odpowiedniego wyświetlacza konieczne jest właściwe oprogramowanie. Ceniony przez wielu użytkowników WinDVD Platinum jest bardzo drogi (niemal 60 USD) i dlatego rzadko kto decyduje się na jego zakup. Prezentowana aplikacja jest również płatna, jednak kosztuje dwukrotnie mniej niż wspomniany konkurent.

WinX DVD Player - centrum rozrywki

Program posiada nowoczesny interfejs - ładnie wygląda a jednocześnie jest funkcjonalny. Aplikacja nie posiada żadnych zabezpieczeń regionalnych, które są zapisane na płycie DVD, więc jeśli byłeś na wycieczce w USA i kupiłeś tam film, możesz go obejrzeć bez problemu na komputerze. Wszystkie przyciski są tam gdzie powinny - nic nie zaskakuje a obsługa podstawowych funkcji odbywa się z poziomu obłego paska sterowania. Kliknięcie prawym klawiszem myszy wywołuje menu kontekstowe z dodatkowymi opcjami.

Program obsługuje napisy, jednak nam nie udało się zmusić go do ich wyświetlania, co jest najprawdopodobniej wynikiem korzystania z wersji testowej. Jeśli chcesz możesz także zrobić zdjęcia z filmu. Dla miłośników seriali dobrą wiadomością jest obsługa listy odtwarzania. Przyda się ona także, gdy zechces słuchać muzyki zapisanej w formacie MP3/WMA/RMA/WAV.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.