WinZip - to już wersja numer 19

Na naszych stronach pojawiło się najnowsze wydanie WinZip, czyli popularnej aplikacji do obsługiwania archiwów. Przynosi liczne usprawnienia dla użytkownika.

Edycja ta wyposażona jest w te same narzędzia, dzięki którym program zdobył sobie obecną popularność. Znajdziemy więc tu prosty w obsłudze interfejs, wsparcie dla archiwów .zip, .zipx, .rar, .7Zip czy BZ2, LHA/LZH, VHD, XZ, możliwość tworzenia skompresowanych kopii bezpieczeństwa oraz opcję dodawania haseł do tworzonych archiwów (algorytm AES). Dodatkowo WinZip wyposażony jest w podgląd miniaturek oraz wbudowaną przeglądarkę plików graficznych, która wspiera najpopularniejsze formaty tego rodzaju. Dodatkowy plus należy się aplikacji za wbudowany konwerter plików PDF i opcje dodawania znaków wodnych do grafik.

Wydanie oznaczone jako 19.0 Build 11293 wprowadziło obsługę kont w serwisach chmurowych oraz sieciach społecznościowych i serwisach online. Dzięki temu można obsługiwać archiwa znajdujące się zarówno na twardym dysku, jak i w sieci, dodatkowo znajdziemy tu opcje dzielenia się nimi. Specjalnie w celu obsługi wszystkich funkcji powstał scentralizowany moduł zarządzania plikami. Wiąże się to ze zmianami w interfejsie użytkownika, który zyskał także nowy wygląd. Wprowadzona została funkcja zmiany rozmiarów grafik. Specjalnie dla użytkowników urządzeń typu "2 w 1" zaimplementowano automatyczne wykrywania trybu pracy, dzięki czemu program samoczynnie przystosowuje się do obsługi klawiatura/myszka lub dotykowa. Wydanie 19 obsługuje konta w Box, Dropbox, Google Drive, OneDrive, MediaFire, SugarSync i CloudMe. Inne wspierane serwisy to Twitter, Facebook, Google Talk/Google+ Hangouts, Yahoo! Messenger oraz komunikatory oparte na Jabberze.

WinZip 19.0 Build 11293 dla systemów 32-bit można pobrać tutaj, a edycję 64-bitową w tym miejscu.